چسب دوطرفه فوم دار قوی مخصوص چسباندن لباس!

نوارهای چسب دو طرفه

چسب دوطرفه فوم دار قوی آنها نوارهایی هستند که در هر دو طرف چسب دارند و می توانند از جمله نوارهای انتقال دو طرفه، نوارهای کاغذی دو طرفه، نوارهای فوم دو طرفه یا نوارهای اکریلیک دو طرفه باشند.

این نوارها برای چسباندن طیف گسترده ای از مواد به روشی آسان، سریع و تمیز استفاده می شوند.

نوار دو طرفه از خانواده چسب های PSA (چسب حساس به فشار) ¨چسب های حساس به فشار¨ هستند که به دلیل مکانیسم پخت به این نام می گویند یعنی چسب های پخت فیزیکی هستند که به این معنی است که پلیمر پایه چسب.

قبلاً تشکیل شده است، اما حل شده است، لازم است روی آنها فشار وارد شود تا به سطح بچسبد.

این نوارها با ایجاد فشار بر روی آن ها فعال می شوند، فشار وارده نوار را فعال کرده و هوا را از داخل آن خارج می کند.

چسب دوطرفه

فشار به هر نوع نوار دو طرفه و کاربرد آن بستگی دارد، می‌توانیم به سادگی با انگشت شست فشار دهیم، از غلتک یا نوار پخش‌کننده استفاده کنیم که علاوه بر اعمال نوار، فشار لازم را نیز وارد می‌کند.

هنگامی که نوار فعال می شود، یک Tack اولیه خواهد داشت، چقدر به محصول و سازنده بستگی دارد، آنها معمولاً بیش از 70٪ عملکرد خود را هنگام فعال شدن توسعه می دهند، بقیه مقاومت آنها در طول زمان توسعه می یابد.

 

چسب اولیه سطح چسبندگی نوار در ابتدا است و نباید با عملکرد واقعی آن اشتباه گرفته شود.

برای برخی از محصولات معمول است که چسبندگی اولیه کمی دارند، حتی در هنگام لمس آنها چسب احساس نمی شود، این به این دلیل است که فرآیند پخت کلی آنها کند است، اما آنها بر خلاف نوارهایی با مقدار اولیه بالا عملکرد طولانی مدت بهتری دارند.

چسبندگی در برخی موارد معمولاً بادوام نیست و این وضعیت گمراه کننده است.

نوارهای دو طرفه یک جایگزین مونتاژ هستند که به ما امکان می دهد یک پیوند فوری، تمیز و مقاوم داشته باشیم.

انواع مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

نوار دو طرفه با چسب دیفرانسیل

این نوارها دارای یک طرف با چسب دائمی و طرف دیگر با چسب قابل جابجایی هستند که پس از جدا شدن از بستری که ابتدا روی آن چسبانده شده بود، قابلیت چسباندن مجدد در تعداد محدودی را دارند، این نوارها برای تثبیت مناسب هستند.

تصاویر، علائم موقت و غیره